O namexe

Hurbanovo 1989, rok kedy sa začal datovať jedinečný príbeh chrumiek. Od tohto obdobia prešlo už 30 rokov a zo spočiatku pivničnej výroby sa stal stredne veľký podnik, ktorý zamestnáva 88 ľudí a vyváža chrumky zo slnečného juhu Slovenska aj do susedného Česka a Maďarska. Portfólio firmy sa časom rozrástlo a k extrudovaným kukuričným chrumkám pribudli aj fritované výrobky a pražené arašidy. Zavedenie medzinárodnej normy kvality a bezpečnosti potravín IFS otvorila firme dvere na zahraničné trhy a umožnila ďalšie rozrastanie spoločnosti. Tajomstvo úspechu sa ukrýva nielen v jedinečnej kvalite produktov ale aj v láske vloženej do výrobného procesu. Vďaka neustálym inováciam procesov výroby a širokej dostupnosti našich výrobkov si dlhodobo držíme popredné miesto medzi výrobcami na Slovensku.

1989

Na juhu Slovenska sa zrodila chrumkavá myšlienka. Traja bratia založili konzorcium NAMEX na výrobu extrudovaných slaných a sladkých produktov. Zo začiatku išlo o manufaktúrnu výrobu slaných a sladkých kukuričných chrumiek v pivničných priestoroch rodinného domu. Pokým sa dvaja z bratov venovali výrobe a ručnému baleniu produktov, ďalší mal na starosti rozvoz hotových výrobkov do Českej republiky a celého Slovenska.

1993

Vďaka rastúcej popularite našich chrumiek, pivničné priestory neboli ďalej postačujúce na pokrytie výroby, a tak, prišlo rozhodnutie položiť základy prvej výrobnej haly na Gaštanovej ulici. Podnikanie bolo následne presunuté do nových priestorov a firma prešla transformáciou zo živnosti na s.r.o. V tomto období sa vyrábalo 6 druhov produktov vrátane pražených arašid.

1997

Prístavba skladových priestorov a tým väčšia výrobná hala umožnila rozšírenie sortimentu a modernizáciu výrobných postupov. Nákupom fritovacej linky pribudli do ponuky zemiakové chipsy a snacky. Firma si v tom istom roku obstarala aj novú výrobnú linku na extrudované chrumky. Sortiment pozostával z 8 druhov výrobkov.

2000

Začiatok spolupráce s obchodnými reťazcami predstavoval významný krok v histórii firmy. Od tohto roku sme sa dostali do povedomia slovenských spotrebiteľov aj vďaka spolupráce s odberateľmi ako COOP Jednota Slovensko, Metro Cash & Carry, Billa. Zahájila sa výroba prvých privátnych značiek a sortiment pozostával zo 14 produktov.

2008

Zavedením medzinárodnej potravinárskej normy IFS sme získali vyššiu dôveru konzumentov a vedeli sme preukázať naše aktivity vzhľadom na bezpečnosť, kvalitu a legálnosť produktov. Bol to neodkladný a zároveň veľmi dôležitý  medzník pre budúcnosť firmy. Splnením tejto požiadavky bol vybudovaný základ pre úspešnú spoluprácu s obchodnými reťazcami.

2010

Rastúci dopyt po fritovaných produktoch, predovšetkým klasických zemiakových lupienkoch posilnil myšlienku vybudovať samostatnú výrobnú halu na produkciu fritovaných snackov a lupienkov. Krátko po dostavaní haly firma investovala do novej fritovacej linky a k sortimentu pribudol aj obľúbený Extra snack s príchuťou Kečup a bazalka. Celkovo sa produkovalo 71 výrobkov.

2015

S neustále sa rozrastajúcim sortimentom bolo potrebné rozšíriť skladové priestory. Stohovanie paliet a reorganizácia skladu zefektívnila prácu skladníkov. Výrobná hala na arašidy taktiež prešla modernizáciou, nová plnoautomatizovaná linka zabezpečila jednotnú kvalitu praženia.

2017

Obstaranie novej výrobnej linky na výrobu arašidových chrumiek. Zriadením sila na kukuricu sa rozšírili skladové priestory a zjednodušil sa výrobný proces. Sortiment firmy pozostával zo 119 produktov vrátane privátnych značiek. 

2018

Uvedenie na trh novej Tradičnej rady, ktorá pozostáva z tej najlepšej klasiky – kukuričných chrumiek, ktoré sú vhodné aj pre tých najmenších, lahodných arašidových chrumiek a chrumkavých zemiakových bielych lupienkov.